Līdz decembra vidum tenisisti praktiski neko nezināja par jauno sezonu. Inficēto skaits pasaulē atkal sāka pieaugt, tāpēc Austrālijas valdība nolēma slēgt robežas pilnīgi visiem ārzemniekiem. Iebraukšana valstī bija iespējama tikai īpašos apstākļos un ar obligātu divu nedēļu karantīnu. Tenisa kalendārs tradicionāli sākas Austrālijā. Tomēr šoreiz tas ir kļuvis par lielu problēmu.
Vairākas nedēļas turnīra organizatoriem, vietējām un veselības aizsardzības iestādēm bija ilgas un sarežģītas sarunas. Starp iespējamiem variantiem viņi nosauca gan tikai Australian Open rīkošanu, gan milzīga “burbuļa” izveidi. Tajā vienlaikus tiks izspēlēti vairāki turnīri, ieskaitot galveno. Galīgais lēmums: obligāta un stingra karantīna. Bet pēc tās tenisisti varēs brīvi pārvietoties pa Melburnu. Kā arī piedalīties vairākos sagatavošanās turnīros. Protams, ar nosacījumu, ka visi koronavīrusa testi ir negatīvi.
Tenisisti karantīnā:
- divu nedēļu izolācija Melburnā;
- ir iespēja trenēties, bet tikai 5 stundas dienā. Kopā ar vienu komandas biedru un ar iepriekš izvēlētiem partneriem (pirmajā nedēļā – ar vienu, otrajā pievienojas vēl divi);
- izolācijas laikā dalībnieki nodos 6 koronavīrusa testus;
- visa grupa nevarēs piedalīties turnīrā. Ja vismaz kādam no praktikantu grupas ir pozitīvs tests.
Protams, ne visi spēlētāji bija apmierināti ar šādiem medicīniskajiem protokoliem. Taču galvenais šeit bija cits. Tenisa sezonas sākums notiks.
Nedaudz vēlāk kļuva zināms, ka Australian Open organizatori izdarīs izņēmumus dažiem TOP spēlētājiem. Un piedāvās viņiem “vieglu” karantīnu – Adelaidē. Sākotnēji tika pieņemts, ka TOP 3 vīrieši un sievietes no reitinga – Novaks Džokovičs, Rafaels Nadals, Dominiks Tims, Ešlija Bārtija, Simona Halepa, Naomi Osaka. Bārtija ir Austrālijas iedzīvotāja. Viņa tiks atbrīvota no karantīnas. Tomēr viņas vietā biļeti uz Adelaidi saņēma nevis pasaules 4. rakete Sofija Kenina, bet gan 23 reizes Grand Slam turnīru uzvarētāja Serēna Viljamsa.
Karantīna Adelaidē:
- vairāk aizsargāts “burbulis”;
- visus komandas locekļus un iepriekš izvēlētos sparinga partnerus var ņemt līdzi uz treniņu;
- sporta zāles nodarbības netiek ieskaitītas piecu stundu kvotā;
- tūlīt pēc karantīnas Adelaidē notiks mēģinājuma turnīrs – TOP 6. Visticamāk, kā arī piedalīsies austrālieši Ešlija Bārtija un Niks Kirjos.
Cik “taisnīga” ir daudzu karantīnu ideja nav skaidrs. Piemēram, francūzis Žeremijs Šardijs uzskata, ka tas ir dīvaini.
“Šis ir ārkārtīgi negaidīti. Es to nosauktu pat par dīvainu. Viņi pat var apmeklēt viesnīcas sporta zāli un veikt treniņus. Un tas viss netiks ieskaitīts piecu stundu kvotā. Katrs no viņiem varēs izkļūt no ”burbuļa”. Kopumā viņi varēs normāli dzīvot. Viņiem jau ir daudz privilēģiju.”
“Šie tenisisti spēs paveikt vairāk. Tas viņus nostāda īpašā stāvoklī. Sagatavošanās nebūs tāda pati. Tas ir dīvaini, jo tas ir sports, kurā mums visiem vajadzētu būt vienādiem. Ja es būtu ceturtā rakete, es zaudētu! ” sacīja Šardijs.
Neapmierināts ar “īpašo” karantīnu arī Novaks Džokovičs. Viņš jau saņēmis biļeti uz Adelaidi. Serbs vēl nav atklāti runājis par savu neapmierinātību. Spāņu laikraksts Marca paziņoja par Novaka plāniem. Novaks var atteikties no piešķirtajām privilēģijām. Un dosies kopā ar pārējiem tūres dalībniekiem uz Melburnu.
Vai pasaules 11. raketes Serēnas Viljamsas iekļaušana izvēlētajā sešiniekā ir taisnīga? Kopumā pats taisnīguma jēdziens varēja tikt aizmirsts pēc “īpašas” karantīnas izsludināšanas. Tas automātiski norāda uz atšķirīgu federāciju attieksmi pret atsevišķiem turnīra dalībniekiem. Un fakts, ka Serēna dosies uz Adelaidi…
Acīmredzot WTA tik ļoti baidās par Viljamsas aiziešanu no sporta. Nav noslēpums, ka Serēnas mači organizatoriem tradicionāli nes labu peļņu. Viņi ir gatavi darīt visu, lai viņu noturētu. Pat lai radītu neizpratni visā tenisa pasaulē.
Avots: sport24.ru
Foto: pixabay.com