Lebrons pagājušajā nedēļā kļuva par galveno sazvērestību zvaigzni. Lebrons grib piespiest WBA īpašnieci Kelliju Lefleri pārdot “Atlanta Dream” komandu.
Asociācijas klubu struktūrā vienmēr ir bijusi atsevišķa personu grupa – komandu īpašnieki. Lielākai daļai īpašniekiem ir vienalga, ko līdzjutēji un basketbolisti par viņiem domā. Izņemot vienu ārkārtīgi jūtīgu jautājumu. Šis jautājums skar mūsdienu Ameriku un jo īpaši NBA. Rasisms.
Bet kā piespiest cilvēku pārdot klubu, ja citi īpašnieki nevēlas iesaistīties šajā stāstā?
Lebrons Džeimss uzskata, ka pietiek ar viņa zvaigznes statusu un vēl vienu rasistisku skandālu. Lai gan vispirms šo teoriju būtu jāpārbauda dažiem cilvēkiem, kurus interesē sieviešu NBA.
“Atlanta Dream” līdzīpašniece Kellija Leflera ir ne tikai uzņēmēja. Bet arī ievērojama ASV Republikāņu partijas pārstāve no Džordžijas štata. Pirms dažām dienām viņa zaudēja vietu Senātā. Vēlēšanās zaudējot afroamerikānim Rafaelam Varnokam. Viņš kļūs par pirmo melnādaino demokrātu senatoru dienvidu štatu vēsturē.
Eksperti uzskata, ka Lefleras straujais popularitātes kritums ir saistīts ar viņas pretrunīgo paziņojumu 2020. gada jūlijā par masveida BLM (“Black Lives Matters“) kustības atbalstītāju demonstrācijām.
“Katra afroamerikāņa dzīve ir svarīga. Nav šaubu, ka mūsu valstī rasismam nav vietas. Tomēr es stingri iebilstu pret politisko kustību “Black Lives Matter”. Tā iestājās par policijas finansējuma atcelšanu, aicināja izsvītrot Jēzu no baznīcām. Mainīt tradicionālās ģimenes struktūru, atbalstīt antisemītiskus uzskatus. Kā arī mudināja uz vardarbību un iznīcību visā valstī. Es uzskatu, ka tas ir pilnīgi pretrunā sieviešu NBA un Atlantas vērtībām. Vērtības atbalsta iecietību un iesaistīšanos.
Es vēršos pie veselā saprāta. Un ierosinu popularizēt brīvības un vienlīdzības vērtības visiem. Es domāju, ka mums vajadzētu likt Amerikas karogu uz katra krekla.”
Sieviešu apvienības un pat viņas pašas komandas basketbolistes sāka masveidā pieprasīt kluba pārdošanu. Tas notika uzreiz pēc Lefleras uzstāšanās.
Lebrons visu redz. Pat ar sešu mēnešu nokavēšanos
Bet, tikai zaudējusi vietu Senātā (un līdz ar to arī ievērojamu politiskās ietekmes daļu), Leflera uzreiz ieguva sev jaunu pretinieku. Basketbolistu un slaveno rasu vienlīdzības un sociālā taisnīguma cīnītāju Lebronu Džeimsu.
Karalis izteica atbalstu Atlantas spēlētāju augusta paziņojumam. Un ieteica sapulcināt investoru grupu, lai sāktu sarunas par “Dream” iegādi. Tajā pašā laikā viņš padarīja sevi par projekta seju. Aizmirstot, ka Kellija Leflera nav paziņojusi par vēlmi šķirties no komandas.
Tas ir smieklīgi, ka Džeimss runā par biznesa grupas izveidošanu, lai iegūtu Atlantu. Sieviešu NBA finansiālais stāvoklis ir neskaidrs jautājums. Un nav precīzu aprēķinu. Taču pirms dažiem gadiem, kad nebija pandēmijas, īpašnieki atzina, ka līga un klubi katru gadu zaudē lielu naudu. Un apmeklējumu skaits katru gadu samazinās.
2000. gadu vidū, kad vidējais apmeklējums bija 11 tūkstoši, klubu izmaksas bija aptuveni 10 miljoni ASV dolāru. Desmito gadu beigās apmeklējums samazinājās vidēji līdz 6,5 tūkstošiem. Un var konstatēt, ka franšīzes cena nevar pārsniegt 15 miljonus dolāru. Visticamāk, ja noteikumi Lebronam neaizliegtu, tad viņš varētu pats iegādāties 49% Lefleras akciju. Pat ar jaunu koplīgumu, kas tagad ļauj nopelnīt NBA sieviešu labākās spēlētājam līdz 215 000 USD. Šādas līgas pievilcība kā biznesa vērtība ir ļoti apšaubāma.
Līdz tam laikam Džeimss varēs izveidot investoru grupu. Tikai viņš pats būs kontrolpaketes ieguvējs. Pašreizējā situācijā sieviešu “Dream” ir iespējas pārtraukt attiecības ar Kelliju Lefleru. Šajā gadījumā Amerikas basketbolam būs precedents. Precedents ļaus Lebronam pretendēt uz NBA klubu, pat ja līga neizteiks vēlmi to pārdot.
Avots: sports.ru
Foto: unsplash.com