“Federers ir izmainījis reitingu pats!” Kāpēc atkal tiek vainota tenisa leģenda?
Slavenais šveicietis atkal tiek kritizēts par savas ietekmes izmantošanu personīgajās interesēs.
Slavenais šveicietis Rodžers Federers nav spēlējis gandrīz gadu. Bet viņa vārds tiek regulāri pieminēts. Un tagad uz tenisa leģendu arī ir uzbrukuši ar pārmetumiem, ka viņš izmanto savu īpašo ietekmi, lai mainītu vērtēšanas sistēmu sev par labu. Federeram šī nav pirmā reize, kad viņš tiek kritizēts par savu interešu lobēšanu.
Vācijas Tenisa federācijas viceprezidents Dirks Hordorfs, vienā no populārajiem podcast ierakstiem, apkopojot neparasto 2020. gada tenisa sezonu, negaidīti atcerējās par Rodžeru Federeru. Tad tika runāts par jauno reitinga punktu sistēmu. Funkcionārs izvirzīja versiju, ka Federers izmantoja savu pozīciju un savu ietekmi ATP Spēlētāju padomē. Izmantoja, lai paliktu pēc iespējas augstāk reitinga sarakstā, pat nedodoties uz spēles laukumu: “Rodžers Federers ir mainījis reitingu savās interesēs. Viņš vienkārši mainīja reitinga punktu aprēķināšanas metodi, lai aizsargātu savu vietu. Tas ir bezatbildīgi un vienkārši absurdi. Manuprāt, viņš izmantoja savu pozīciju Spēlētāju padomē savā labā. Ir vērts teikt, ka bez izmaiņām reitingu sistēmā Federers nebūtu iekļuvis labāko TOP-50. ”
Top – 10 2020. gada sezonas beigās:
- Džokovičs – 12 030 punkti (2020. gada sezonā spēlēti 9 turnīri – 4 tituli)
- Nadals – 9850 (7 – 2)
- Tims – 9125 (8–1)
- Medvedevs – 8470 (12 – 2)
- Federers – 6630 (1 – 0)
- Cicips – 5925 (14 – 1)
- Zverevs – 5525 (10 – 2)
- Rubļevs – 4119 (14 – 5)
- Švarcmans – 3455 (12 – 0)
- Beretīni – 3075 (6 – 0)
Par izmaiņām reitingos oficiāli paziņoja pavasarī. Tad problēmas ar pandēmiju bija tikko sākušās. Tenisa sezona tika pārtraukta un nebija pilnīgi skaidrs, kad sāksies turnīri. Un vai tie vispār sāksies šogad. Punktu “iesaldēšana” bija loģisks solis, kuru atbalstīja gandrīz visi tenisisti. Toreiz teikt, ka tas ir izdevīgi tikai Federeram bija aplami. Tā nu sakrita, ka pēc jaunās sistēmas paziņošanas Rodžeram, izmantojot situāciju, tika veikta vēl viena ceļgala operācija un pagarināts atveseļošanās periods līdz gada beigām. Varbūt, ja reitingu sistēma nebūtu tik radikāli mainījusies, šveicietis būtu paātrinājis atgriešanos. Patiesi sakot, ja ņem vērā jaunos apstākļus, Federera vieta vērtējumā nav ievērojami mainījusies. Bet viņš nav vienīgais, kurš no tā guvis labumu. Teiksim, Rafaels Nadals, zinot, ka viņam nav jāaizstāv 2019. gada titula punkti US Open, šogad nebrauca uz ASV. Viņš koncentrējoties uz gatavošanos Roland Garros.
2019. gada augustā pēc zaudējuma Federeram US Open trešajā kārtā, brits Daniels Evanss sacīja, ka tikšanās bija īpaši ieplānota piektdienas rītā, lai šveicietim būtu pārākums. Būtība ir tāda, ka Evanss iepriekšējo cīņu aizvadīja trešdien ar francūzi Luku Puiju. Taču lietus dēļ viņš bija spiests maču beigt ceturtdien. Bet Federers zem jumta spēlēja ar bosnieti Damiru Džumuru un ieguva pilnvērtīgu atpūtas dienu.
Rodžers nokomentēja šīs apsūdzības: “Tas nenozīmē kaut ko līdzīgu“ Rodžers paprasa, Rodžers saņem ”. Atcerieties šo faktu! Es pārāk bieži sāku to dzirdēt. Esmu noguris no apvainojumiem, ka pasūtu sev ērtu spēles laiku. To dara turnīra organizatori un TV kanāli. Mēs varam un mums ir tiesības paust savu viedokli un vēlmes. Un mēs to darām. Bet es došos uz maču, pat ja to organizēs 4:00 no rīta. ”
Avots: championat.com
Foto: pixabay.com